Renk seçin:


DOLAR: 3.54 TL
EURO: 4.14 TL

Ayva Çekirdeği ile Kırışık Kremi

2 yıl önce
3.712 kez görüntülendi

Ayva Çekirdeği ile Kırışık Kremi

Evet hanımlar doğru duydunuz. Ayva çekirdeğinden yapacağımız bu inanılmaz maskeyi deneyince siz de etkisini göreceksiniz.

Bize gereken malzeme sadece 1 adet ayva

Gelelim doğal kırışıklık kremimizi nasıl yapacağımıza. 1 adet ayvayı güzelce yiyoruz 🙂 Bize ayvanın çekirdekleri lazım ama bu güzel  ve faydalı meyveyi de ziyan etmemek lazımm. (Ayvayı yedik anlayacağınız 😀 ) Bir çay bardağının içine çekirdekleri koyup üzerine resimdeki kadar yani bardağın  dörtte biri kadar su koyuyoruz ve karıştırıyoruz hepsi bu. Ertesi güne kadar bekletiyoruz. Çay bardağınan içindeki karışım koyu akışkan yani bal kıvamında bir şey oluyor. Bu resmi kendim evde kendim çektim.

Hazırladığımız ayva çekirdeği kremimizi elimizle akıtmadan cildimize sürüyoruz ve yavaş yavaş masaj yaparak yediriyoruz. Mümkün olduğunca bol sürüyoruz ve kurumasını bekliyoruz. Kurudukça cildimiz gerilmeye başlayacak. Çok fazla mimik yapmamaya dikkat ediyoruz.  Bütün yüzümüz iyice kuruduktan sonra ılık su ile cildimizi yıkayıp uygun bir nemlendirici ile nemlendiriyoruz. Cilt bakımımız tamam. Bu bakımı haftada iki kez düzenli olarak yaparsanız kesinlikle fayda görürsünüz.

Unutmadan söyleyelim. Karışımı ayva yedikçe çekirdeklerini  bardağın içine atarak ve üzerine su ekleyerek besleyerek 4-5 kullanımlık yapabilirsiniz. Hemen mutfağa gidip denemenizi öneririm.

Bu arada resim çok büyüktü kesip biçerken beceremedim biraz garip oldu 🙁

Ayva Çekirdeği ile Kırışık Kremi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Lowe dedi ki:

    Ya ben yaptım bu maskeyi. Sanki yumurta akıyla yapılan maske gibi gerim gerim geriyo cildi gerçekten. Üç beş ayva çekirdeği suyu bir gecede bildiğin jel kıvamına getiriyo. Devamlı cildime bu maskeyi uyguluycam bakalım sonucu yazarım.

Yorum Yaz


Yukarı Çık