Renk seçin:


DOLAR: 3.53 TL
EURO: 4.15 TL

İbrahim Saraçoğlu Sakal Çıkarma Kürü

3 yıl önce
84.874 kez görüntülendi

İbrahim Saraçoğlu Sakal Çıkarma Kürü

Bu yazımızı okuduğunuz da belki biraz şaşıracaksınız ama denenmiş bir yöntemdir.

Size pek fazla bilinmeyen bir yöntemi anlatalım. Bu yöntem hem saç hem de sakal çıkarmada denenmiş etkili bir yöntemdir.

İhtiyacınız olanlar
Biraz buz
Birkaç diş sarımsak
Temiz bir yüz

Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra buzları teninizde biraz gezdiriyorsunuz.Daha sonra sarmısakları yüzünüzü tahriş edicek kadar bastırıp kan akana kadar sürüyorsunuz.Bu işlemi birkaç kez yaptığınızda sakallar siyah olarak çıkacaktır.

Bu yöntem kelliğe bile çözümdür.Tahriş etmesi yüzünden pek tercih edilmiyor olsada deniyenler %100 olumlu sonuç almıştır.

Diğer Sakal Çıkarma Yöntemleri

Ergenlik döneminde erkeklerde bıyıklar, sakallar çıkmaya başlar. Vücudun çeşitli bölgelerinde tüylenme başlar. Zamanla tüyler gürleşir. Sakalda her ergende farklı yaşlarda çıkar. Aynı yaşlardaki çocukların bazıları bir anca gür sakala sahip olurken bazılarının sakalı ise çok cılız çıkar. Bazılarında ise henüz sakal çıkmaya başlamamıştır.

Bu durumu sorun yapan birçok ergen bulunmaktadır. Hayat boyu traş olmak zorunda kalacaklarını unutarak büyüdüklerinin kanıtı olarak, bir an evvel sakallarının çıkmasını isterler. 16′dan küçük olan ergenlerin bu konuyu kafasına takmalarına hiç gerek yok. Genetik nedenlerden dolayı bazıları erken bazıları geç sakal çıkarabilir. Sakalın gür veya seyrelk olması da genetik veya şaç yapısıyla da alakalıdır. Ergen yaştaki bir kişiye bu konuda tedavi uygulanamaz. İlk önce gelişimini tamamlaması beklenir.

Ama 17,18 yaşlarında sakal ve bıyığınızın çıkmasını hızlandırmak için bazı tavsiyelerde işe yarayabilir.

Jiletin yanlış kullanmaktan kaçının

Her gün jilet kullanarak sakalının çıkacağını zannetmek yanlış bir kanıdır. Tabii ki çıkan ufak tüyleri jiletle almanız gerek, bu olumlu sonuçlar doğuracak bir yöntemdir. Fakat bu işlemi cildinize zarar vermemek için 5 günde yapmanız yeterli olacaktır.

Sakal Nasıl Çıkarılır?

Düzenli ve sağlıklı beslenme saç sakal çıkmasında, ergenliğin diğer gereklerinin tamamlanmasında etkilidir. Her sorunun temel çözümü arasında yer alan düzenli ve sağlıklı beslenme özellikle ergenlikte çok önemlidir.

İbrahim Saraçoğlu Sarımsak kürü

Doğal Aktar herbalist Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu saçkıran tedavisinde sarımsak kürünü öneriyor. Sarımsağın saçların çıkmasında nasıl etkiliyse, sakalları canlandırmaya, cılız olanları beslemeye iyi geldiği söylemektedir.

Öncelikle jilet ile tıraş olun. Ardından doğal yerli sarımsağı dövüp, ezilmiş sarımsağın suyunu yüzünüze sürün.  Elinizle masaj yaparak iyice yedirin biraz kaşıntı  ve yanma yapabilir. Bunu her gün düzenli olarak 2 hafta uygulayınız. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Ancak narin ve hassas ciltlerin bu yöntemi denememesi tavsiye edilmemektedir. Günümüzde eczanelerde bir çok losyon, yağ gibi bitkisel ürünler sakal çıkmasına yardımcı olmak için satılıyor. Ancak bu konunun dermatoloji uzmanına danışarak gerekli tedavi yöntemleri ile çözülmesi daha uygun olmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. birol dedi ki:

  bu sarımsağı kesinlikle yapın ben herşeyi denedim. Badem yağı, hint yağı aklınıza ne gelirse ama bir türlü sakalım çıkmadı. 2 ay sarımsağı denedim.haftada 2-3 kez yaptım. Traşınızı akşam olmanızı ve traştan sonra sarımsağı sürüp 20 dakika bekletmenizi tavsiye ederim. Kesin çözüm.

  1. Ersin dedi ki:

   Kardesim ben bir defa bu sekilde surdum ve sonra yuzum yanip yaraya donustu.

 2. volkan dedi ki:

  Sarımsak sakal falan çıkarmıyor yalan bilgi nasıl doktor bu onuda anlamadım
  sarımsak saç tedavisinde kullanılır yani dökülen saçı tekrar cıkarmak ıcın zaten kıl kökü var orada
  jilet olan kılları % 5 işe yarar kalınlaşırmaya

  TAMAMEN GENETİK GENÇLER
  rumuz:HACI ABİ

  1. Semih dedi ki:

   Abi nasıl işe yaramıyo yaaa. Bir dene de ben görürüm o zaman seni. Bak sen bile burda uzman gibi konuşabiliyosun. Ben denedim ama yıllar önce İbrahim saraçoğlundan duymadan çooookkkk önce. Öyle bir işe yarıyoki şaşarsın.

 3. memo dedi ki:

  ben sarımsagı denedim saydım 5 tane tüy cıktı cene bölgesinde :))) Annem biraz kızdı evde sarımsak kalmadı diye 😀

Yorum Yaz


Yukarı Çık