cilt bakımı

Cilt Bakımı

Yüzümüzün  kırışıklık, sivilce gibi sorunları vardır. Bu yüzden   cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır... [Devamı]

Bağlantılar

    Son Yorumlar

Cilt Bakımı

Saç Bakımı

Vücut Bakımı

Güzellik ve Makyaj

Moda

A dan Z ye Diyetler

Sağlık ve Beslenme

Örgü Dantel Elişi

Gelinlik ve Abiye Modelleri

   Google Reklamları       |   Kategoriler

Cilt Bakımı
Cilt Sağlığı
Saç Bakımı
Saç Uzatma
Güzellik
Vücut Bakımı
Göğüs Bakımı
Suna Dumankaya

Diyet Fitnes
El ve Ayak Bakımı
İbrahim Saraçoğlu
Kadın Sağlığı
Makyaj
Sağlık ve Beslenme
Ender Saraç
Anne ve Bebek

Kilolu Bayanlara Şık Görünmek İçin İpuçları

Moda-Giyim-Trend

Hollywood’da başlayan şişmanlık moda sı, kadın dergilerine de sıçradı. Vogue, ilk kez şişman modellere yer verirken, toplu kadın lara özel giyim önerilerinde bulundu.
Tüm dünyada her ay binlerce kadın dergisi basılıyor. Bu anlamda dünyanın en prestijli ve en eski dergilerinden biri kuşkusuz Vogue.

Yıllardır Amerikalı kadın ların en çok okuduğu kadın dergisi olma özelliğini koruyan Vogue’un pekçok taklidi bulunuyor. Ancak taklidi hiçbir derginin onun kadar uzun ömürlü olamadığını da belirtmek gerek.

Vogue ilk çıktığı günden itibaren zayıf, hatta sıska denebilecek modelleri ile kozmopolit kent kadın larının yaşamına yön verdi.

Moda çekimlerinde kullanılan modellerden röportaj için seçilen kişilere kadar, tüm insanların mutlaka zayıf olmasına dikkat edilirdi. Ancak Amerika merkezli Vogue Dergisi “Vücut Özel Sayısı” adıyla yayınladığı Nisan sayısında, genellikle şişmanlık etrafında dönen konuları işliyor. Aslında güzellik kavramının zayıflık gibi tek bir kritere bağlanamayacağının konuşulduğu günümüzde, bu bir ilk değil.

Aynı konu geçtiğimiz günlerde Oscar ödül törenine 42 beden elbiselerle katılan kadın lar sayesinde de uzun süre basına malzeme olmuştu. Liv Tyler, Renee Zelweger, Charlize Theron gibi yıldızların kırmızı halı üzerindeki balıketi görünümleri hala hafızalarımızda. Üstelik bu kadın lar kiloları ile oldukça barışık olduklarını her defasında tekrarlayıp duruyor.

Peki, ne oldu da yıllarca zayıf ve hatta sıska olanın güzel olduğunu kafamıza kazıyan anlayış çark etti? Bu sosyolojik açılımları olan bir başka yazı konusu olarak bir kenarda bekleyedursun, bunu her alanda olduğu gibi Hollywood yıldızlarının mecburiyetten başladığı bir moda olarak da kabul edebeliriz.

Vogue da bu moda ya uymuş olmalı ki, artık 36 beden Vogue kadın ından eser yok. Nisan sayısında 42 beden giyinen model Crystal Renn, Latin oyuncu Jennifer Gimenez ve dünya sosyetesinde düzenlediği yardım organizasyonlarıya tanınan Marjorie Gubelmann Raein’in vücutları ile ne kadar barışık olduklarına dair geniş bir makale var.

Ayrıca bir başka makalede obezite, sanatsal çekimlerle desteklenerek bir dosya halinde sunuluyor. Diğer bir haberde ise şişmanlara ne tür kıyafetler seçmeleri gerektiği ile ilgili önerilerde bulunulmuş.

İşte kilolu hanımların giysi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar…

Pantolon seçimi


Pantolonlarınızı mümkün olduğunca dökümlü kumaşlardan seçin.

Üst seçimi

Uzun tunikler giyinin. Göz alıcı, dikkat çekici büyük desenler yerine tek renk ve koyu tonları tercih edin. Belinizi saran kemerler takmayın.

Ceket seçimi

Dökümlü kumaşlardan olanları tercih edin. Önünüzü iliklemeyin. Ceketlerinizde omuzlarınızı hafifçe yükseltecek küçük vatkalar kullanın.

Elbise ve etek seçimi


Streç kumaşlara veda edin. Koyu tonlar kullanın. Emprime seviyorsanız minik desenlileri tercih edin. Etek boyu baldırlarınızın hemen altına dek inmeli; daha uzun boylar da giyinebilirsiniz.YORUMLAR

Bu konu hakkındaki düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Yorum ekle

  Country flag

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Facebook SayfamızTüm bijuteri fırsatları için tıklayın !

Kapadokya' da Balayı Fırsatı

Reklam

2012 Burç Yorumları

Tavsiye Edenler

Son Yazılar

Widget RandomPosts not found.

The file '/widgets/RandomPosts/widget.ascx' does not exist.X

Widget EditorunSectikleri not found.

The file '/widgets/EditorunSectikleri/widget.ascx' does not exist.X

Son Yorumlar

Comment RSS

Tıbbi Sorumluluk Reddi

Sitemizde yer alan içerikler, genel bilgi amaçlı verilmiş ve çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Sitemiz herhangi bir uzmanın veya doktorun sitesi değildir.

Sağlık ve tıbbi konular hakkındaki bilgilerin kesin olduğunun, yan etkisi ya da zararı olmadığının kesin güvencesi yoktur. Sitemizde yer alan bilgiler, hiç bir zaman hastalıklara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.

Bu sitede yer alan bilgilerin kullanılması ya da benimsenilmesinden sitemiz sorumlu sayılamaz. Kullanım riski Okuyuculara aittir.