duyuru
cilt bakımı

Cilt Bakımı

Yüzümüzün  kırışıklık, sivilce gibi sorunları vardır. Bu yüzden   cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır... [Devamı]

Bağlantılar

    Son Yorumlar

Cilt Bakımı

Saç Bakımı

Vücut Bakımı

Güzellik ve Makyaj

Moda

A dan Z ye Diyetler

Sağlık ve Beslenme

Örgü Dantel Elişi

Gelinlik ve Abiye Modelleri

   Google Reklamları       |   Kategoriler

Cilt Bakımı
Cilt Sağlığı
Saç Bakımı
Saç Uzatma
Güzellik
Vücut Bakımı
Göğüs Bakımı
Suna Dumankaya

Diyet Fitnes
El ve Ayak Bakımı
İbrahim Saraçoğlu
Kadın Sağlığı
Makyaj
Sağlık ve Beslenme
Ender Saraç
Anne ve Bebek

Cilt Bakımı

Cilt Bakimi

cilt bakımı

Kozmetik söktöründe artık bütün ilgi doğal cilt bakımı ve vücut bakımı ürünlerine yönelmiş durumda.Bizde sizlere doğal, bitki kaynaklı  cilt bakımı, saç bakımı , vücut bakımı yani kısaca güzellik malzemelerinin bir listesini oluşturarak ev yapımı bakım reçetelerini derledik.


Buruşuk ve kırışıklıklar için maskeler:

1-) Mevsiminde yetişmiş taze salatalığı ezerek suyunu çıkartın. Bu suyu bir miktar sütle karıştırarak yüzünüze pamuk yardımı ile sürün ve yarım saat bekletin. Yarım saat sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayıp bastırmadan kurulayın.

2-) Taze ıhlamurun çiçeklerini ve yapraklarını bir arada ezin. İçerisine bir miktar süt ve bir miktar salatalık suyu katarak cıvık krem kıvamına gelecek şekilde karıştırıp tülbetten geçirerek süzün ve yatmadan önce cildinize iyice yedirerek sürün. (Kırıkışlıklar için çok etkilidir) iki günde bir aynı karışımdan hazırlayıp kullanabilirsiniz.

3-) Bir avuç Pelin Otu' nu üzerine bir bardak kaynar su dökerek demleyin ve süzün. Elde ettiğiniz posaya krem kıvamına gelecek kadar badem yağı ekleyerek yoğurun. Hazırladığınız bu kremden yatmadan önce cilde yedirerek sürün ve sabah ılık su ile cildinizi yıkayın.

Cilt çatlaklarını gidermek için maskeler:

1-) Bir avuç dolusu taze fesleğeni üzerine bir bardak kaynar su dökerek demleyin ve süzün. Bir adet büyük boy soğanın suyunu sıkarak bu karışıma ekleyin. 1 saat kadar karışımı dinlendirdikten sonra gün aşırı cildinizdeki çatlaklara sürebilirsiniz.

2-) Bir adet büyükçe turpu 2 bardak sütün içinde pişirin ve süzün. Süzdüğünüz suyu  bir süre dinlendirin. Dinlendirdiğiniz bu sıvıyı banyodan iki saat önce cildinize sürün.

Cilt lekelerini gidermek için maskeler:

1-) Bir yumurta akının içine iki adet limonun kabuklarını ince ince rendeleyin ve krem kıvamına gelene kadar el ile yoğurun. Hazırladığınız bu kremden banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün.

2-) Eşit miktarda elmanın suyuyla limonun suyunu karıştırın. Bu karışıma biraz zeytinyağı ve biraz süt ilave ederek küçük bir kapta kaynatın. Elde ettiğiniz pomat kıvamındaki karışımdan cildinize masaj yaparak sürün ve 1 saat bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık  su ile yıkayabilirsiniz.

3-) Hergün evde güneşe çıkmamak kaydıyla yüzünüze havuç suyu sürün.

Cilt parlaklağı için maske:

Bir adet turpu dilimleyin ve bir miktar suda pişirin. Sonra bu turpları ezerek lapa haline getirin. içine biraz süt, bal ve badem yağı katarak karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımdan cildinize ve vücudunuza banyodan 1 saat önce sürebilirsiniz.

Cildi büzerek gerginlik ve canlılık veren maske:

3 çorba kaşığı arpayı 3 bardak suyun içinde kısık ateşin üzerinde 1 saat boyunca pişirin ve soğutun. Soğuduktan sonra suyunu süzerek yüzünüzü bununla silin. 1 saat sBuz dolabında saklayarak birkaç gün boyunca kullanabilirsiniz.

Doğal cilt temizleyici maskeler:

1-) Bir miktar balı bir kabın içinde hafifçe ısıttıktan sonra yüzünüze masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekleyin. Akmalar olduğunda elinizle hafif hafif masaj yaparak dağıtabilirsiniz. 15 dakika sonra yüzünüzü durulayın.

2-) Bir yemek kaşığı bira mayasını (yaş hamur mayası yani pak maya) bir miktar su ile ezerek cıvık hamur kıvamına getirin ve cildinize sürerek kurumasını bekleyin. Daha sonra çıkarabildiğiniz kadarını cildinizi tahriş etmeden ovarak çıkarın. Kalan kısmını ise yıkayın. Bu maskenin soyucu etkisi vardır. Vitamin ve protein açısından zengin olan bira mayası cildi besler ve aynı zamanda da temizler.

 


YORUMLAR

Bu konu hakkındaki düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Yorumlar (101) -

ceyda
ceyda Turkey

bal maskesi gerçekten harika yüzde aydınlanma sağlıyor ben denedim ve bu öneriler ve sitedeki faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten faydalanabiliyorum

Yanıtla

gülşah
gülşah Turkey

kuru ciltleri olanlara tek tavsiyem deve kuşu yağı..ben deve kuşu yağı kullandım harika bişey bu  artık krem kullanmıyorum cildim yumuşacık. herkese tavsiye ederim. yalnız aktarlardan almayın ben aldım deve kuşu yağıyla alakası yoktu. ben bi internet sitesinden temin ediyorum bir güzellik uzmanı hazırlıyor. çok memnunum. sahibinden.com da da satıyormuş ben daha bakmadım ama..

Yanıtla

tifiti
tifiti Turkey

nerden bulcazki bu deve kuşu yağını. ben hiç duymadım böyle bi yağ ismi

Yanıtla

Ahmet Toptaş
Ahmet Toptaş Turkey

BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ
HALKIMIZDAN 30 YIL NASIL GİZLENDİ

  Almanya’da 1976 yılında 2. ilaç kanunu (2. AMG) çerçevesinde BİTKİSEL İLAÇ KANUNU yer almıştır.
Bu kanuna göre bitkisel ilaçlar da diğer modern ilaçların tabii olduğu kurallara göre üretilecektir. Bu genel kurallar şunlardır:
-  Tedavide etkisi bilimsel olarak ispatlanmış olmalıdır,
-  İlaç kalitesinde olmalıdır,
-  Bileşiminde bulunan maddeler belirlenmelidir,
-  İlacın kullanımında her hangi bir tereddüde ve şüpheye yer kalmayacak şekilde bilimsel çalışmaları ve klinik uygulamaları yapılmış ve istenmeyen(yan) etkileri belirlenmiş olmalıdır,
-  Bitkisel ilacı üretecek olan firmalar gerekli yeterliliğe sahip olmalıdır.
Bitkisel ilaç kanunu için bilimsel çalışmaları yapan bilim heyeti (Kommission E) 378 bitkiyi inceleyerek etkisiz ve zararlı olanları belirlemiş, faydalı olanlar kanunlaşarak yürürlüğe girmiştir. 169 tıbbi bitki, 13 bitki esansı(Eterik yağ) ve 49 karışım halinde kullanılan bitkiler günümüze kadar modern tıbbi tedavinin vazgeçilemez bir parçası olarak kullanıla gelmiştir.
Avrupa Birliği Parlamentosu 1987 yılında modern bitkisel ilaçlar konusunda: “Çok sayıda şifalı bitkinin halk tarafından geleneksel olarak tedavi amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Bu bitkilerden bir kısmının şifa etkisi azdır, tedavide kullanılabilecek bitkilerin tip, cins ve muhafaza koşullarını ve doğru kullanım şekli ve miktarını belirleyecek bir çalışma yapılması gerekli görülmüştür.” Kararını almıştır.
  1989 yılında Avrupa Birliğine üye ülkelerin bilim kuruluşları tarafından bitkisel ilaçlarla tedavi konusunda görev yapan ESCOP (European Sicientific Cooperative on Phytoterapy) kurulmuştur. ESCOP bu güne kadar 50 monografi (Bitkinin bütün bilimsel çalışmalarının yer aldığı yayın) yayınlamıştır.
Avrupa Birliği İlaç Rehberinde bu güne kadar 83 monografi yayınlanmıştır, 82 monografi üzerindeki çalışmalar sürmektedir, 56 yeni monografi üzerinde çalışılmasına karar verilmiştir.
Bitkilerle modern tedavide bitki bünyesinde bulunan maddeler olduğu gibi kullanılmaktadır, ilave yapılması veya bazı maddelerin çıkarılması söz konusu değildir.
İnsanlık tarihi boyunca şifalı bitkiler ilaç olarak kullanılmıştır ve bu güne kadar gen bozulması gibi kalıcı bir zarar görülmemiştir. Bu özellik bitkisel ilaçların güvenli olduğunun kanıtıdır ve gelecek nesillerin sağlığının emniyete alınması açısından son derece önemlidir.
Kimyasal-sentetik ilaçların tarihi geçmişi yenidir ve süre içinde yüzlerce ilacın zararlı olduğu gerekçesiyle toplatıldığı bilinmektedir. Kimyasal-sentetik ilaçların yan (zararlı) etkileri sayılamayacak kadar çoktur. Aspirinin mide-barsak yolunda kanama yaptığı, hamileliğin ilk 3 ayında kullanımının çocukta kalıcı hasar meydana getirdiği, antibiyotiklerin sindirim sistemi dengelerini bozduğu örnek olarak verilebilir.
Bitkilere tahammül kolaydır, uzun süreli kullanıma uygundur, çok geniş bir alanda başarıyla kullanılmaktadır, yan etkileri yok denebilecek kadar azdır.
2002 yılı verilerine göre Almanya’da bitkisel ilaç kullananların oranı %73 dür (BfArM). 2005 yılına kadar Almanya’da 6700 bitkisel ilaca ruhsat verilmiştir, Avrupa Birliği genelinde bu sayı 11000 den fazladır.
Yukarıdaki bilgilere bakarak; görevi halkımızın sağlığını korumak ve kollamak olan kişilerin 30 yıl uyudukları, halkımızı da uyuttukları üzüntüyle gözlenmektedir.
Hiç vakit kaybetmeden en az Almanya düzeyinde BİTKİSEL İLAÇ KANUNU’NUN çıkarılması zorunlu görülmektedir.Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş, Alman Kanunlarına göre düzenlenip izin verilen BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ, Gonca Yayınevi, 2009, ISBN:978-9944-790-31-4, 0212 5285076.

Yanıtla

Ahmet Toptaş
Ahmet Toptaş Turkey

BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ

ALIÇ YAPRAĞI VE ÇİÇEĞİ
(Crataegi folium cum flore)


  Alıç yaprağı ve çiçeği Alman resmi gazetesinde 19.07.1994 tarihinde (Heftnummer:133, ATC-code:c01EF) yayınlanarak modern bitkisel ilaç olarak kabul edilmiştir. Günümüzde modern tıbbi tedavinin vazgeçilemez bir parçası olarak kullanılmaya devam edilmektedir, Avrupa’da hazır ilaç olarak da              ( Craegium, Crataegutt, Crataegysat, Faros, Orthangin) bulunmaktadır. Alıç yaprağı ve çiçeği ESCOP ve WHO monografilerinde de yer almaktadır.

Diğer isimleri: Beyazdiken, Ekşi Muşmula, Edran, Geviş, Yemişen,
  Geyikdikeni, Kuşyemişi.
Bitki: Anadolu ve Avrupa’da yaygın bir ağaççıktır. Türlerine göre boyu 3-10
  metre arasındadır. Meyveleri 1-2 cm çapında, türüne göre portakal,
  kırmızı, kırmızı-siyah veya koyu kırmızı renklerdedir. Meyvelerinde 1-5
  adet çekirdek bulunur. Çiçekleri beyaz veya pembe renklidir.
İlaç etkili(Ecza, drog) kısmı: Alıç ağacının  (Crataegus laevigata DC, C.
  Monogyna JE, C. Oxyacantha ve ilaç rehberinde yer alan diğer türler)
  çiçeklenme dönemi başlangıcında 7 cm.ye kadar dal uçları yaprak ve
  çiçekleriyle birlikte toplanıp gölgede kurutularak kullanılır (Tek başına
  çiçeği veya yaprağı etkisizdir, yaprağı ve çiçeği birlikte kullanılırsa
  etkilidir.).
  Bileşiminde: Flavanoid (Flavonlar ve flavanoller) grubundan hyperosid,
  vitexinrhamnosid, rutin, vitexin ile procyanid oligomerleri(n=z, n=8
  kateşin ve epikateşin birimleri) bulunur.
Etkisi: Kalp ve damar sistemini koruyucu ve destekleyicidir. Kalbin daha iyi
  beslenmesini sağlayarak kalp kaslarını güçlendirir. Kanın damarlarda daha
  kolay akmasını sağlar. (Positiv inotrop, positiv dromotrop, negativ
  bathmotrop etki gösterir.)
Kullanıldığı yerler: Ağır bedensel kalp yetmezliği (NYHA II. Devre), yaşlılık,
  kalp zayıflığı ( Daralma-sıkışma hissi ve sıcak yaz aylarında sıkıntı vb.).
Kullanılmaması gereken haller: Yok.
İstenmeyen (Yan, zararlı) etkileri: Yok.
İlaçlarla uyumsuzluğu: Yok.
Kullanım miktarı: Destek ve koruyucu olarak öğütülmüş yaprak ve çiçek
  karışımı günlük kullanım miktarı 2-5 gr. Hazır ilaç hekim kontrolünde
  kullanılır.
Kullanım şekli: Çayı şöyle hazırlanır: 1 çay kaşığı öğütülmüş yaprak ve çiçek
  karışımı 1 fincan (150 ml) kaynar suya konur, fincanın ağzı kapatılır,
  arada bir karıştırılarak 20 dakika demlenir, süzülür ve içilir. Günde 3-5
  defa 1’er fincan çayı taze hazırlanarak içilir.
Kullanım süresi: En az 6 hafta süreyle kullanılır, uzun süre kullanılmasında
  sakınca yoktur.
Uyarı: 6 haftadan uzun süre kullanıldığı halde kalple ilgili şikayetler devam
  ediyorsa veya bacaklarda su toplanmasıyla şişme oluyorsa hekime
  başvurulmalıdır. Kalp civarından kollara, karnın üst kısmına ve boyuna
  yayılan ağrı varsa veya nefes yetmezliği ve solunum zorluğunda hekim
  tarafından nedeni acilen belirlenmelidir.

Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş, Alman kanunlarına göre düzenlenip izin verilen
  BİTKİLERLE MODER TEDAVİ, İstanbul 2009, ISBN: 978-9944-790-
  31-4, Gonca Yayınevi (0212)5285076

Yanıtla

ezgi
ezgi Turkey

Bencede denemeye deqer Limon+yoqurt..

Yanıtla

selin
selin Turkey

ben limonu denemiştim çok iyi gelmişti umarım yoğurtla karıştırınca daha iyi olur

Yanıtla

berna
berna Turkey

DEYEN VARSA YAZSIN BOŞUNA VAKİT KAYBETMEYELİM BAYANLAR

Yanıtla

yoğurt ve limon karışımını kaç günde bir uygulamamız gerekiyor

Yanıtla

elif
elif Turkey

yüze mi saçlara mı sürülüyor?

Yanıtla

bal ve yumurta maskesi gerçekten cildi acayip geriyo.

Yanıtla

ben güzellik salonu sahibiyim sizden aldığım bilgileri müşterilerimle hep paylaşıyorum.ayrıca kendimde uyguluyorum çokta faydasını gördüm ve sizide çok seviyorum.allah size hep sağlık versin .yolunuz hep açık olsun.

Yanıtla

Kremler süpermiş yhaSmile kesinlikle deniycem cildime iyi gelir inşallah teşekkürler

Yanıtla

kayısı çekirdeği yağını deneyin kızlar hem lekelere çok iyi geliyor hemde başka krem kullanmanıza bile gerek kalmıyor.

Yanıtla

kırışıklık için etkili bişey önerebilirmisiniz. yaşım genç aslında ama genetik olarak cildim erken kırıştı. iyileştirmesede bundan sonrası için önlem olması için bir maske arıyorum...

Yanıtla

Kızlar leke probleminiz varsa birer çorba kaşığı elma sirkesi gül suyu ve limon suyunu karıştırıp 1 hafta hergün yüzünüze sürün lekeden eser kalmıyo. denedim leke meke bişey kalmıyo cildinizde

Yanıtla

kesinmi? birde güneş lekesinede iyi gelirmi

Yanıtla

ümitcim kesin çözüm denenip kanıtlandı. güneş lekesi sivilce lekesi hepsini geçeriyor

Yanıtla

emine
emine Turkey

bu sirkeli limonlu karışımı cildin her yerinemi sürmek gerikiyor yoksa sadece lekeli olan bölgeyemi

Yanıtla

sedef
sedef Turkey

eminecim cildinin her yerine sür bu karışımı. hem lekelerinden kurtulursun hemde gülsuyu sayesinde cildini sıkılaştırmış olursun. Smile

Yanıtla

sedef
sedef Turkey

bu arada arkadaşlar bu karışımı cildinizde en az yarım saat bekletin. sirke cildi biraz kızartır korkup hemen yıkamayın. bir zararı yok merak etmeyin

Yanıtla

elif
elif Turkey

Hangi marka gül suyundan almak lazım bunun için ???

Yanıtla

pampiş
pampiş Turkey

Kille yapılan maskeyi deniycem sonuçları burdan yazarım kızlar

Yanıtla

melike
melike Turkey

Böyle pratik şeylere bayılıyorum. Çilek ve süt süperrr. gerçi şu an mevsimi değil çileğin ama bunu kesinlikle denemem lazım teşekkürler.

Yanıtla

nevin
nevin Turkey

ben ne yaptıysam bu sivilcelerimden kurtulamadım. denemediğim maske gitmediğim doktor kalmadı... Frown bıktım artık yeni ergen gibi dolaşmaktan

Yanıtla

nanemolla
nanemolla Turkey

akırı kahra bitkisini duyan varmı :S bu bitki inanılmaz iyi geliyormuş cilde. hatta çirkini bile güzelleştiriyormuş o derece yani Laughing

Yanıtla

Dudak üstündeki kararmalara önereceğiniz bir maske varmı? iple almaktan olduğunu söylüyolar

Yanıtla

millet büyük bi patatesi rendenin en küçük kısmından rendeleyip sıkın suyuyla yüzünüzü silin veya yıkayın ve yarım saat cildinizde tutup durulayın muhteşem bişi. tek geçerim. fondotene bire gerek kalmıyo :L

Yanıtla

melek
melek Turkey

bu patates işeyarıyomu gerçekten

Yanıtla

Tretini diye bi krem varmış kullanan varmı. Lekelere iyi geliyorumuş. kullanan varsa sonucunu yazabilirmi buraya

Yanıtla

nilüfer
nilüfer Turkey

ben sivilcelerim için yoğurt ve limon maskesini denedim ama bende işe yaramadı Frown

Yanıtla

gönül
gönül Turkey

cilt sarmakasına karşı toparlayıcı bir maske önerebilirmisiniz.Frown cildim yağlı ve yaşıma göre biraz toparlanması gerek. Şimdeden thanks

Yanıtla

melek
melek Turkey

slm. ben melek. siyah noktalar için önreebileceğiniz başka maskelerde var mı???

Yanıtla

mikroopppp
mikroopppp Turkey

herkes bişeyler yazmış. süper yhaa.Ben hiç böle şeylerle uğraşmadım şimdiye kadar arkiler ama acayip hevese geldim şimdi. Yaşım genç ama cilt bakımı genç yaşta başlamalı bence Smile maskelerden birini seçip denicem....

Yanıtla

ayfer
ayfer Turkey

baynalar cilt bakımı için sadece bebe pudrası ve limon suyu kullanın çok memnun kalırsınız. Ben yıllardır bunu kullanırım cildim için. 1 kaşık bebek pudrasına 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın ve cildinize sürün. 20 dakika sonra cildinizi soğuk suyla yıkayın. Haa birde en son gülsuyuyla silin yüzünüzü. pırıl pırıl olacak cildiz denemesi bedava Smile

Yanıtla

melek
melek Turkey

Bunlar iyiyiymiş ya malzemelerde kolay bulunabilecek şeyler. Bazı yerlerde abuk subuk malzemeler var. bazısının ismini bile duymadım. bazılarıda evde bulunmuyo. Kuru ciltliyim. deniycem bu maskeleri.

Yanıtla

necla
necla Turkey

cildimde sivilce izleri kaldı. bunun için ne yapabilirim. bu maskeler iyi gelirmi acaba? Frown

Yanıtla

kity
kity Turkey

Valla ben cildime çilek yağından başka bişey kullanmam. Hem mis gibi çilek kokarsınız hemde cildiniz pırıl pırıl olur. Benden söylemesi

Yanıtla

Bunlar çok faydalı bilgiler teşekkürler ama benimde bir sorunum var. Cildim yağlı olduğu için çok parlıyor. Birkaç maske denedim ama parlaması geçmedi. Bunun için bir öneriniz varmı? Şimdiden teşekkür ederim.

Yanıtla

herkese slm
bu ergenlik sivilcilerinden kurtulmak için biri banada yardım etsin tütfennn FrownFrown

Yanıtla

Haha Laughing hepiniz alemsiniz valla...

Yanıtla

mihriban
mihriban Turkey

Sen daha alemsin valla.... Burda herkes birbiriyle bişeyler paylaşıyor faydalı olmaya çalışıyor. Beğenmiyorsan girmezsin siteye olur biter. Hem girmiş okumuşsun bir saat hem de alemsiniz valla diyorsun....

Yanıtla

sedef
sedef Turkey

Biyik bolgesindeki kararmalar icin bi maske varmi?

Yanıtla

hacer
hacer Turkey

1 kaşık yaş maya ile 1 kaşık sütü ezerek karıştırıp yüzünüze maske gibi sürün ve 20 dadika bekleyin. sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın pamuk gibi cildiniz olsun hadi bakalım Laughing

Yanıtla

Fulya
Fulya Turkey

Şems Hanım, keşke sizi daha önceden tanımış olsaydım da cildimi o kadar Fondoten ve Pudra ile mahvetmeseydim. Özellikle bugün yaptığınız Cilt Bakımı’ndan sonra umudum daha da arttı. Sürekli aynaya bakıp cildimi incelemek istiyorum. Yıllardır çok uğraştığım halde yapamadığımı siz nerdeyse 1 ayda yaptınız. Ayrıca güler yüzlü ve hoş sohbetinize bayılıyorum. İlginizden dolayı size çok ama çok teşekkür ediyorum Smile

Yanıtla

Buse
Buse Turkey

Şems Arslan Hanıma ben de gittim.Çok faydasını gördüm.Ayaklarımda geçmeyen sedefler vardı.Yıllardır tedavi gördüğüme rağmen bu kadar etkili bir tedavi görmemiştim. Ayrıca saçlarımda da çoğalma ve parlaklık oldu. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim.

Yanıtla

meri meri
meri meri Turkey

Şems Arslan mı? o kim bee yaa

Yanıtla

deniz
deniz Turkey

Cildimdeki gözeneklerim çok geniş. Resmen delik duruyor. Bir sürü maske vs denedim ama düzelmedi. Önerebileceğiniz birşey yokmu...?

Yanıtla

KADER
KADER Turkey

ALLAH AŞKINA BİRİ ŞU SİVİLCE LEKLERİ İÇİN BİŞEY YASIN BIKTIM YA NE OLUR YARDIM EDİN..

Yanıtla

meryem
meryem Turkey

Yüzdeki kırmızı kılcal damarları geçirmenin bir yokmu arakaşlar. Özellikle yanaklarımda çok fazla var. sanki varis gibi ince ince çok sinirlerimi bozuyor

Yanıtla

ya sivilce lekeleri için expigment kullansam faydası olurmu? cildi soyuyormuş diyorlar. Bu seferde soyulmadan dolayı iz kalırmı yardım edin lütfennnn

Yanıtla

slm bıyıklarımı ağdayla almaktan dudaklarımın üstünde lekeler oluştu. Buları nasıl geçirebilirim. teşekkürler

Yanıtla

Merhaba burunn kenarlarım ve yanaklarım pul pul oluyor. Özellikle kışın. Yağlı nemlendirici kullanıyorum ama o anlık çözüm oluyor ertesi gün gene aynı. Kalıcı bir çözüm önerebilirmiisinz.

Yanıtla

ben maya maskesini denedim. cildim daha ilkseferde yumşacık oldu. tavsiye ederim. cildiniz kuruysa mayayla sütün içine iki damlada zeytin yağı damlatın ben öle yaptım süper

Yanıtla

emir
emir Turkey

merhaba 21 yaşındayım. cildimdeki sivilce lekeleri için monodoks diye bir ilaç kullandım. Bir süre işe yarıyor fakat sonra yüzümdeki sivilceeler tekrarlıyor ve kızmızı lekeler kalıyor. bunun için ne yapabilirim.

Yanıtla

Serpil Akçınar
Serpil Akçınar Turkey

arkadaşlar şu burun üstündekiki bide yanaklardaki çiller için kunlandığınız ve kesin çözüm sağlayan bir ilaç maske vs.. varsa Allah rızası için yazın lütfen

Yanıtla

İlknur Karagöl
İlknur Karagöl Turkey

Merhaba ben 42 yaşında bir bayanım cildim çok kuru ve yaşım çok fazla olmamasına rağmen derin kırışıklarım var. Neredeyse bütün ünlü markaların cilt bakım ürünlerini kullandım ama pek bir fayda gördüğüm söylenemez. Kırışklar için bana önerebileceğiniz bir cilt bakımı varmı. Artık doğal ürünlere yönelmiş durumdayım. Arkadaşlar bence bu ünlü markaların ürünlerine fazla güvenmeyin sonra hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

Yanıtla

mine
mine Turkey

Yoğurt ve limon ben denedim gerçekten süper bi maske cildim pasparlak oluyor ve ayrıcada  cildi tertemiz yapıyor bu maske

Yanıtla

alev
alev Turkey

merhaba
ya kusura bakmayın bişey sorcam. her sitede bir sürü deyişik cilt bakımı tarifi var. benim iyice kafam karıştı. en iyi hangisi acaba bir öneriniz varmı???

Yanıtla

şerife
şerife Turkey

bakın kızlar en iyi cilt bakımını anlatıyorum. iyi takip edin. başlıyorum. 2 adet aspirini küüçük bir kabın içine koyun. Ondan sonracıma üzerine çay kaşığıyla su ilave edip iyice ezerek eritin aspirinleri. birazda bal koyalım ve hepsini karıştıralım. karışımın kıvamı yüze sürülebilecek bir macun şeklinde olmalı ona göre ayarlayın suyunu balını.
Sonra göz çevereniz hariç bütün yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyin. sonra elinizi azıcık ıslatarak cildizdeki maskeyi peeling yapar gibi ovarak çıkartın veeeeeee en son soğuk suyla yıkayın yüzünüzü. Ohhhh mis gibi. başka hiç birşeye gerek yok cildiniz için inanın bana bende arkilerimde bundan başka bieşey sürmeyiz yüzümüze. Hadi öptüm sizi muck..... Smile

Yanıtla

emine
emine Turkey

unu balsızda uygulayabilirsiniz. Özellikle sivilcelerin kurumasını sağlıyor. Ama balla yapınca daha bir güzel olur bencede. Özellikle kuru cilt için balla daha iyi.

Yanıtla

mihriban
mihriban Turkey

Bu siteyi yıllardır takip ediyorum. Süpersiniz valla yok yok sitede. Her aradığımı bulabiliyorum. Sizi seviyorum. SmileSmileSmile

Yanıtla

özlem
özlem Turkey

Dudakların çevresinde oluşan kırışıklar için ne yapabilirim. Önerebileceğiniz bir maske vs varmı? teşekkürler...

Yanıtla

ayşegül
ayşegül Turkey

benimde dudaklarımın kenarında siyah noktalar çıkıyor sürekli. Nazik yer olduğu için sıkarkende çok acıyor. niveanın siyah nokta bantlarından kullandım ama zerre kadar faydası yok. ne yapmam lazım bunlardan kurtalmak için.

Yanıtla

sibel
sibel Turkey

peki bişey sormak istiyorum. Aspirinle yapılan maske cilde zarar vermiyormu acaba? Kullanmak istiyorum ama korkuyorum. sonra kaş yapalım derken göz çıkarmıyalım.

Yanıtla

BENİM ANNEMİN CİLDİ BENDEN ÇOK ÇOK DAHA GÜZEL. BEN BİLDİM BİLELİ ANNEMİN TEK KULLANDIĞI ŞEY YOĞURT VE BAL. ONUN DIŞINDA KREM BİLE KULLANMAZ CİLDİ İÇİN. ARKADAŞLAR CİLDİNİZE NE KADAR ÇOK KOZMETİK ÜRÜN KULLANIRSANIZ O KADAR ÇOK YIPRANIYOR CİLDİNİZ KESİNLİKLE BU BÖYLE. SEVGİLER

Yanıtla

Cildinizin sağlıklı ve güzel olmasını istiyorsanız cilt bakımı yapmaya genç yaşlarda başlamınız lazım. Tabi kesinlikle çok fazla kimyasal kozmetik kullanmayın. Bu arada ben estetisyenimve en önemli huhus ise cildinizi mutlaka ama mutlaka sürekli temiz tutun. bunun için çok fazla bişey yapmanıza gerek yok. Bir tane cilt temizleme toniği kullanmanız yeter. Yardıma ihtiyacınız olursa ya da sormak istediğiniz her hangi bir şey varsa burdan yazarsanız elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışırım. Sevgiyle kalın.

Yanıtla

Merhaba Nejla hanım. Peki bize önerebileceniz ve fonksiyonel yani genel bir cilt bakımı tarifiniz varmı? Bir onu dene bir dene bıktık resmen artık.

Yanıtla

İyi günler Nejla hanım. yanaklarımda ince ince kırmızı kılcal damarlar var. Beyaz tenliyim ve çok belli oluyor. beni çok rahatsız ediyor. Bunun için bir bakım önerebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Yanıtla

Cildinizdeki lekeler için bol bol havuç yiyin arkadaşlar. Sadece lekeleri gidermiyor cildinize de parlaklık ve beyazlık veriyor. Hem yiyin hem de blender dan geçirerek posasına biraz elma sirkesi katarak yüzünüze sürün çok faydalı inanın bana.

Yanıtla

Oh oh Laughing burası foruma dönmüş valla. Kızlar birbirimize yardımcı olalım. yorumu yazıp uçmayın. Bakın uzmanımız bile var. Sorunlarımızı yazdığımız gibi tecrübelerimizide yazalım. hadee hobaaa LaughingLaughing

Yanıtla

merhaba benim cildim karma yani çene ve burun bölgem yağlı yanaklarım kuru. Krem sürdüğüm zaman yağlı bölgeler daha da yağlanıyor. sürmezsem yanaklarım pul pul oluyor. Nasıl bir cilt bakımı yapmalıyım.

Yanıtla

Cildim güzel olmasına rağmen alnımda kırışıklar var. Yaşım daha 25 bunun nedeni nedir ve ne yapabilirim? Önerebileceğiniz birşey varmı?

Yanıtla

ciltim resmen kuruluktan soyuluyor.Ne yapabilirim arkadaşlar yardım lütfen...

Yanıtla

beyza
beyza Turkey

meraba Smile herkes bi tavsiye yazmış bende bi tane yaziyim dedim Smile cilt yağlanması için ne krem ne tonik atın hepsini yaa Laughing demlenmiş olan siyah çayın suyunu ılıkken, cildinizi yıkar gibi sürün 15-20 dk bekletin. yüzünüz biraz gerilcek Smile beklettikten sonra da suyla yıkayabilirsiniz. Çok iyidir mat yapar yüzü yağsız tuzsuz bi cilt Laughing
hadii kolay gelsin denemeden de geçmeyin derim etkili bi yöntem Smile

Yanıtla

cilt bakımı için yeşil çay biliyorum ama normal siyah çay ilk kez duydum. Deniycem mutlaka hatta şimdi mutfağa gidip hemen deniyorum Laughing teşekkürler Beyza

Yanıtla

ya arkadaşlar bi sitede cilt sıkılaştıran maske tarifi görmüştüm malzemelerin içinde kırmızı acı biber vardı. Delimi bu insanlar ya. Kafadan sallayıp mı yazmışlar ne  yüze acı biber mi sürülür. Aman diyim sakın denemeye falan kalkmayın kebap gibi kızarırsınız yoksa. Okuyunca dehşete düşmüştüm. O maskeyi gaflete düşüpte uygulayan varsa vay haline yazık yani...

Yanıtla

missy
missy Turkey

Yok artık daha neler Laughing kırmızı biber ve cilt hahaha

Yanıtla

tuçe
tuçe Turkey

NEEEEE ACI BİBERMİİİİİ Laughing ALLAHIM ALLAHIM ÖLDÜM GÜLMEKTEN. BİR AN YÜZÜME YARIM KIRMIZI ACI BİBER SÜRDÜĞÜM GÖZÜMÜN ÖNÜNE GELDİDE OFFFFF LaughingLaughing

Yanıtla

Dilber
Dilber Turkey

Hakkaten yaaaa. Normalde acı biberi yerken bile insanın dudaklarının etrafı bile yanıyo demi. Smile Birde yüzüme sürdüğümü düşünemiyorum biler Laughing... Deli mi bu insanlar

Yanıtla

Dilek
Dilek Turkey

Kızlar sivilce lekeleri için portakalın kabuğunu rendeleyin ve içine 1 çay kaşığı kabartma tozu koyup karıştırın. bunu sivilce lekelerinin olduğu yerlere sürün. Yarım saat sdnra yıkayın. lekelere bire bir

Yanıtla

yasemin
yasemin Turkey

imex diye bir krem varmış sivilceler için alıp kullanan faydasını gören varmı? çok iyi olduğunu söylüyorlar doğrumudur.

Yanıtla

ayşegül
ayşegül Turkey

Her krem her cilde iyi gelmez kızlar. Her maskede her cilde iyi gelmez. O yüzden temkinli olun derim ben.

Yanıtla

beyza
beyza Turkey

bencede öyle ayşegül Smile insanlar onca kremleri nasıl sürüyolar. Yok kil filan. Ben çok korkarım krem sürmeye böyle doğal şeyler iyidir yani Smile
Ne demek nezaket Smilebende yeşil çayı ilk defa şimdi duydum senden .

Yanıtla

nezehat
nezehat Turkey

Beyzacım yeşil çay hem cildi sıkılaştırır hemde gözaltındaki morluklara ve torbalanmalara iyi gelir. Smile

Yanıtla

emel karagül
emel karagül Turkey

Ya bırakın hepsi fasafiso. Basın parayı profesyonel cilt bakımı yaptırın ayda bir kere. Mis gibi işte.

Yanıtla

gamze
gamze Turkey

Herkesin ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptıracak maddi imkanı yok emelciğim. Söylemek kolay tabi. Ayrıca ben bunların cilt bakımı için daha faydalı olduğunu düşünüyorum. En azından doğal şeyler.

Yanıtla

eylül
eylül Turkey

ya kızlar ne tartışıyonuzki isteyen burdaki maskelerle yapar cilt bakımını isteyen gider parasıyla yaptırır. bu kadar basit demi ama Laughing muck

Yanıtla

Sümeyye ece
Sümeyye ece Turkey

arkadaşlar Benden de size bi tavsıye yarm çay bardağı su + yarm çay bardağına yakın gül suyu + limon suyu .. bunları bi cezvede kaynatın sonra ılıklşmasını bekleyn ve yüzünüzü yıkanyn bnnla çok işe yarıo

Yanıtla

gizem
gizem Turkey

gözenek sıkılaştırmak ve duru bir cilde sahip olmak için ne yapabilirim? ayrıca sık sık tonikten bahsedilmiş cildim çok hassas ve alerjik olduğu için kullanamıyorum  doğal bir tonik tarifi bilen var mı acaba sıkça kullanabileceğimiz?

Yanıtla

mirya
mirya Turkey

Gizem hanım tonik cilt bakımı için önemli. Nasıl bir tonik kullanmanız gerektiği cildinizin tipine bağlıdır. Sitede bitkisel tonik tarifleri var cildinize uygun tonik seçebilirsiniz.

Yanıtla

semiha
semiha Turkey

bunları okuyunca hevese geliyorum cilt bakımı yapıyorum ama sonra uğraşamıyorum. Frown Normalde para verip aldığım kremleri de iki gün sürüyorum sonra kalıyor bir kenarda

Yanıtla

zehranur
zehranur Turkey

Benim favorim süt ve gülsuyu. Cildim kuru olduğu için cildimi iki günde bir sütle siliyorum ve her gün sabah ve akşam gül suyu sürüyorum. çok iyi geliyor.

Yanıtla

nurcan
nurcan Turkey

Benimde cildim kuru. Nasıl bir cilt bakımı yapabilirim. Birçok şey yazılmış ama ben cesaret edemiyorum ki Frown

Yanıtla

rabia
rabia Turkey

bu havuç suyu ve kille yapılan maske gerçekten gözenek sıkılaştırıyormu. Gözeneklerim çok büyük Frown

Yanıtla

müziko
müziko Turkey

cildinizi beyazlatmak için her gün cildinize salatalık suyu sürün çok memnun kalacaksınız. hem cildinizin rengi açılıyor hem de lekelere birebir

Yanıtla

sabriye
sabriye Turkey

Ya ben ne kadarl maske varsa hepsini denedim ama bu sivilce belasından bitürlü kurtulamadım. Artık hiç bişeye inanmıyorum. ergenlik dediler geçer dediler o da fosFrownFrown

Yanıtla

İLAYDANUR
İLAYDANUR Turkey

SLM ARKADAŞLAR BEN YÜZÜME 3 AYDA YADA 6 AYDA BİR SÜLÜK TUTURTUYORUM YAŞLANMAYI KIRISIKLARI SİVİLCEYİ ÖNLÜYOR VARİSLERİMDE YOK DENECEK KADAR AZALDI KAN DOLASIMINI SAGLIYOR SÜLÜK KAN DOLAŞIMI OLMAYAN YER SAGLIKSIZ HASTALIKLIDIR TAVSİYE EDERİM YAPTIRACAK ARKADAŞLARADA YARDIMCI OLURUM BİRAZ MORARIYOR KIZARIYOR FAKAT 10 GÜN İÇİNDE TAMEMEN İYİLEŞİYOR

Yanıtla

irem
irem Turkey

Selam arkadaşlar ben irem yorumları okuyunca bir tavsiye bulunmak istedim. her bulduğunuz ürünü yüzünüze sürmeyin.Ben son derece ciddi cilt problemleri yaşadım. yüzüm diken gibi olmuştu. artık arkadaşlarım bile tiskinir hale gelmişti.söylemiyorlardı ama ben anlıyordum. expotvshop ta bir ürün buldum onu kullanıyorum gözle görülür şekilde yüzüm düzelmeye başladı. bu ürünü doktoruma gösterdim içeriyi güzel etkili olabileceğini söyledi. gerçektende etkili oldu. yüzüm  rahatladı.bir sivilce demeyin sonrası büyük deformelere yol acabiliyor.

Yanıtla

sema
sema Turkey

yüzümde aşırı derecede ben var. çok rahatsız edici bunları geçirmenin bi yolu varmı yardım lütfen Frown

Yanıtla

nilgün
nilgün Turkey

busiteye bayılıyorum. tek geçerim

Yanıtla

Yorum ekle

  Country flag

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Facebook SayfamızKapadokya' da Balayı Fırsatı

Reklam

2012 Burç Yorumları

Tavsiye Edenler

Son Yazılar

Widget RandomPosts not found.

The file '/widgets/RandomPosts/widget.ascx' does not exist.X

Widget EditorunSectikleri not found.

The file '/widgets/EditorunSectikleri/widget.ascx' does not exist.X

Son Yorumlar

Comment RSS

Tıbbi Sorumluluk Reddi

Sitemizde yer alan içerikler, genel bilgi amaçlı verilmiş ve çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Sitemiz herhangi bir uzmanın veya doktorun sitesi değildir.

Sağlık ve tıbbi konular hakkındaki bilgilerin kesin olduğunun, yan etkisi ya da zararı olmadığının kesin güvencesi yoktur. Sitemizde yer alan bilgiler, hiç bir zaman hastalıklara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.

Bu sitede yer alan bilgilerin kullanılması ya da benimsenilmesinden sitemiz sorumlu sayılamaz. Kullanım riski Okuyuculara aittir.