duyuru
cilt bakımı

Cilt Bakımı

Yüzümüzün  kırışıklık, sivilce gibi sorunları vardır. Bu yüzden   cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır... [Devamı]

Bağlantılar

    Son Yorumlar

Cilt Bakımı

Saç Bakımı

Vücut Bakımı

Güzellik ve Makyaj

Moda

A dan Z ye Diyetler

Sağlık ve Beslenme

Örgü Dantel Elişi

Gelinlik ve Abiye Modelleri

   Google Reklamları       |   Kategoriler

Cilt Bakımı
Cilt Sağlığı
Saç Bakımı
Saç Uzatma
Güzellik
Vücut Bakımı
Göğüs Bakımı
Suna Dumankaya

Diyet Fitnes
El ve Ayak Bakımı
İbrahim Saraçoğlu
Kadın Sağlığı
Makyaj
Sağlık ve Beslenme
Ender Saraç
Anne ve Bebek

Kille Cilt Bakımı

Cilt Bakimi

Bir kaşık kille porselen gibi bir cilt.Doğal güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, karasal sert iklimde yaşayan Doğulu kadınların pürüzsüz bir cilde sahip olabilmeleri için kil ve mısır unundan elde edebilecekleri karışımları kullanmaları gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin yılda 450 milyon dolar kozmetik ürünlere harcama yaptığına dikkat çeken fitoterapist Dumankaya, "İnsanlarımız para ödemekle kalmıyor, bir de cilt kanseri tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Tamamen organik ve doğal yağlardan imal edilen ürünler kullanılmalı" dedi.

Tent Güzellik Merkezi’nin davetlisi olarak Erzurum’a gelen fitoterapist (bitkilerle tedavi uzmanı) Suna Dumankaya, Türkiye’de son 10 yılda cilt kanseri vakalarının yüzde 70 artış gösterdiğini ileri sürdü. Makyaj ve cilt bakımı için kullanılan ithal ürünlerin cilt kanserine davetiye çıkardığını iddia eden Dumankaya, özellikle kadınların organik ve doğal yağlardan elde edilen ürünleri tercih etmelerini tavsiye etti.

‘Mucize formüller’, ‘Meslek sırlarım’ ve son olarak ‘Van’dan Amazonlara’ adlı üç kitabı bulunan Dumankaya, soğuk ve sert iklimde yaşayan Doğulu kadınların sağlıklı bir cilt bakımı için şu folmülleri verdi:

"Doğunun iklimi sert ve soğuk. Ayrıca burada yaşayanlar çok yağlı besleniyor. Bu da ciltteki yağ oranını artırıyor. Bunun için eşit miktarda bir çorba kaşığı kil, mısır unu ve su karıştırıp cildinize sürün. Bu sayede cildiniz porselen gibi bir görüntü kazanır. Yağlı ciltler için ise çok basit bir maske yapabilirsiniz.

Bunun için de yine eşit miktarda bir çay kaşığı kil, bal ve limonu karıştırıp, yüzünüzde 20 dakika bekletin. İki seans sonra farkı farkedeceksiniz.

Kuru ciltler için de bir çay kaşığı tuzsuz tereyağı ve balı karıştırıp cildinizde yarım saat bekletin. Çünkü tereyağında A vitamini, balda ise B vitamini var.

Tüm bunlar cildin kurumasını ve çatlamasını önler. Bu işlem özellikle soğuk havalarda yapılırsa daha koruyucu bir etkisi olur."

, , ,

YORUMLAR

Bu konu hakkındaki düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Yorum ekle

  Country flag

biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading

Facebook SayfamızKapadokya' da Balayı Fırsatı

Reklam

2012 Burç Yorumları

Tavsiye Edenler

Son Yazılar

Widget RandomPosts not found.

The file '/widgets/RandomPosts/widget.ascx' does not exist.X

Widget EditorunSectikleri not found.

The file '/widgets/EditorunSectikleri/widget.ascx' does not exist.X

Son Yorumlar

Comment RSS

Tıbbi Sorumluluk Reddi

Sitemizde yer alan içerikler, genel bilgi amaçlı verilmiş ve çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Sitemiz herhangi bir uzmanın veya doktorun sitesi değildir.

Sağlık ve tıbbi konular hakkındaki bilgilerin kesin olduğunun, yan etkisi ya da zararı olmadığının kesin güvencesi yoktur. Sitemizde yer alan bilgiler, hiç bir zaman hastalıklara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.

Bu sitede yer alan bilgilerin kullanılması ya da benimsenilmesinden sitemiz sorumlu sayılamaz. Kullanım riski Okuyuculara aittir.