Menü

Son Yorumlar

Cilt Bakımı

Saç Bakımı

Vücut Bakımı

Güzellik ve Makyaj

Moda

A dan Z ye Diyetler

Sağlık ve Beslenme

Örgü Dantel Elişi

Gelinlik ve Abiye Modelleri

Bitki Derman Ürünleri Online Satış

50 senedir Pelin Herbal Saç ve Cilt Doğal Bakım Merkezi’nde bitkisel çözümler uygulayan Herbalist H. Leyla Çabuk' un Yüzyıllar öncesinden gelen mucizevi karışımlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Online sipariş için aşağıdaki linke tıklayın.

Sağlık ve Güzellik Rehberi

Cilt Bakımı
Cilt Sağlığı
Saç Bakımı
Saç Uzatma
Güzellik
Vücut Bakımı
Göğüs Bakımı
Suna Dumankaya
Şifalı Bitkiler
Estetik

Diyet Fitnes
El ve Ayak Bakımı
İbrahim Saraçoğlu
Kadın Sağlığı
Makyaj
Moda Giyim Trend
Sağlık ve Beslenme
Ender Saraç
Anne ve Bebek

Şifalı Bitkiler

Değerli ziyaretçimiz, şifalı bitkilerin tedavi edici gücüne inanabilir ve hatta onlarla başarılı sonuçlar elde etmiş de olabilirsiniz. Ama sağlığınıza gerçekten değer veriyorsanız, özellikle, önemli sonuçlara yol açabilecek hastalıklarda doktora görünmeyi ihmal etmeyiniz! Basit bir rahatsızlık sandığınız belirtiler, yaşamsal önemde bir hastalığın ön belirtileri olabilir!.. Hastalıkların teşhisi ve tedavisi yalnızca uzman tıp doktorlarınca gerçekleştirilebilir!.. Lütfen bu konuyu gözardı etmeyiniz!.. ...[Devamı]

A B C Ç D E F G H I İ J K L
M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Şifalı Bitkiler

Nesilden nesile aktarılan şifalı bitkilerin yararları hakkındaki bilgiler sayesinde birçok insan günümüzde sağlıklı bir yaşam sürmeyi başarıyor. Hasta olanlar ise bu bilgilerden faydalanarak tekrar sağlığına kavuşuyor.

Artık günümüzde beslenmeden kozmetik ürünlere kadar birçok alanda doğaya dönüş yaşanıyor. Bitkisel çaylar, çok sayıda vitamin ve mineral içeren bitkisel drajeler, bitki özlü kremler ve  losyonlar cilt bakımında sabun ve şampuanlar saç bakımında  kısacası hayatın her alanında hatta hastalıkların tedavisinde ilaçların yanında destekleyici olarak şifalı bitkilerden faydalanılıyor.

Bitkisel Ev İlaçları Nasıl Hazırlanır

İlaç olarak kullanılacak bitkiler üç farklı şekilde hazırlanır. Bunlar Islatma, Haşlama ve Kaynatma yöntemleridir.

Islatma yolu ile bitkisel ev ilacı hazırlama: Bu tür ilaçlar kullanılacak bitkinin bir sıvı veya soğuk suyun içine batırılarak bir süre bekletilmesi ile elde edilir. Bitkileri ıslatma işlemi suyun dışında alkol veya şarap gibi sıvılarla da yapılabilir.

Haşlama ve Kaynatma yolu ile bitkisel ev ilacı hazırlama: Bu tür ilaçlar da kullanılacak bitkinin üzerine kaynar su veya ıslatılacak sıvı dökülerek bırakılması ile yapılır. Haşlama yoluyla yapılan işlemde üzerine su dökülen bitkinin ağzı kapatılarak bir süre demlenmeye bırakılır. Böylece bitkinin içindeki yararlı maddelerin suya geçmesi sağlanır. Ortalama demlenme süresi 15 dakikadır.

Şifalı Bitkiler Ana Sayfası
Sağlık ve Güzellik Rehberi Ana Sayfası

» Sayfa Başına Dön

Sitedeki yazılar internetten ve çeşitli yayınlardan faydalanılarak hazırlanmış olup sadece gösteri amaçlıdır. Sitedeki bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından dolayı saglikguzellikrehberi.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.      

 www.saglikguzellikrehberi.com

İletişim

info@saglikguzellikrehberi.com
Gizlilik Politikası

Bağlantılar

Breast Gain Tamamen Bitkisel

Gitti Gidiyor

Tüm sağlık ürün fırsatları için tıklayın !

 

Tüm kadın ayakkabısı fırsatları için tıklayın !

Reklam

2012 Burç Yorumları

Gündem

güzellik cilt bakımı cilt bakımı saç bakımı cilt bakımı

Sağlık Haberleri

Yazarlar

Tavsiye Edenler

Son Yazılar

Widget RandomPosts not found.

The file '/widgets/RandomPosts/widget.ascx' does not exist.X

Widget EditorunSectikleri not found.

The file '/widgets/EditorunSectikleri/widget.ascx' does not exist.X

Son Yorumlar

Comment RSS

Tıbbi Sorumluluk Reddi

Sitemizde yer alan içerikler, genel bilgi amaçlı verilmiş ve çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Sitemiz herhangi bir uzmanın veya doktorun sitesi değildir.

Sağlık ve tıbbi konular hakkındaki bilgilerin kesin olduğunun, yan etkisi ya da zararı olmadığının kesin güvencesi yoktur. Sitemizde yer alan bilgiler, hiç bir zaman hastalıklara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.

Bu sitede yer alan bilgilerin kullanılması ya da benimsenilmesinden sitemiz sorumlu sayılamaz. Kullanım riski Okuyuculara aittir.

 

 

http://www.dmoz.org/search?q=%3Ca+href%3D%22http%3A%2F%2Fwww.saglikguzellikrehberi.com%22%3Ecilt%20bak%C4%B1m%C4%B1%3C%2Fa%3ETOPlist
<